Erdede Sanayi Sitesi Ensar Cad. 28/4 Kurtköy Pendik/İstanbul
trende

Punch Kesim Teknolojisi

21.04.2017
8.998
Punch Kesim Teknolojisi

Sahip olduğumuz Yawei Nisshinbo Punch Tezgahımızla 1500*3000 mm Punch kesim ile 6 mm e kadar Punch kesim yapıla bilmektedir. Ayrıca müşterinin isteğine göre panjur veya çeşitli kabartmalara da geniş takım depomuz sayesinde hızlı cevap vere bilmekteyiz.

Deneyimli kadromuz ile hassas hızlı ve güvenilir olmakla beraber Amacımız Müşerilerimizden gelen kesim ,büküm , kaynak montaj ,kaplama veya boyalı tüm ürünlerini tecrübeli ekibimiz ile birlikte en uygun maliyetle sizlere sunarak bu rekabetçi ortamda rekabet gücünüzü artırabilmekle beraber güçlü bir tedarikçiniz olabilmektir.

Punch Kesim Teknolojisi Hakkında Bilgiler

CNC Punch Çalışma Prensibi Bilgisayarlı sayısal kontrol (CNC – Computer Numerical Control), takım tezgahlarındandır. Bilgisayarlı nümerik kontrol de tezgah kontrol ünitesinin kompütürize edilmesiyle programların muhafaza edilebilmelerinin yanı sıra, parça üretiminin her aşamasında programı durdurma, programda gerekli olabilecek değişiklikleri yapabilme, programa kalınan yerden devam etme ve programı son şekliyle hafızada saklamak mümkündür. Bu nedenle programın kontrol ünitesine bir kez yüklenmesi yeterlidir. CNC punch makinesinde sistem bir haznede bulunan çeşitli amaçlara uygun kalıpların belli bir sıraya göre sac metal üzerine çeşitli işlemler yapmasına dayanır. Kalıp kısmı sabit, sac parça hareketlidir. Kalıpların sac üzerinde nerelerde işlem yapacağı daha önceden hazırlanan ve makineye yüklenen programda belirtilmiştir

Sac parça iki eksen (X,Y) üzerinde hareket eder. Bu eksenlerde sacı hareket ettiren iki adet servo motor mevcuttur. Eksenlerdeki hareketin hassasiyeti yüksektir. Sac malzemeyi tutan en az iki adet tutucu (clamp) mevcuttur. Bu tutucular sayesinde sacın makine üzerinde istenen konumda tutulması sağlanır. Sac parça bu tutucular ve merkezleme pimi sayesinde makine tablası üzerine yerleştirilir. CNC punch makinesinin temel elemanları Kalıp kısmı makine üzerinde sabittir. Kullanılacak kalıplar, makine üzerindeki magazin denen kısımda bulunur. Magazin, makine tablası üzerinde veya kalıpların takıldığı taret denen döner bir tabla üzerinde de bulunabilir. Her kalıbın bulunduğu yerin bir numarası vardır. Operatör hangi kalıbın nerede olduğunu bilmelidir. Makineye yüklenen programda kalıpların yerleri mevcuttur. Operatör bu kalıpların bulunduğu yerlerin doğruluğunu tespit etmelidir. Aksi takdirde işlemde yanlış kalıp kullanılmasına ve işin bozulmasına sebep olur.. C tipi Kapalı tip C ve kapalı tip olmak üzere iki tip punch makinesi mevcuttur. Kapalı tip makine kapasite olarak C tipinden daha üstündür.

CNC Punchta İşleme CNC punchta işlenebilecek malzemeler eksantrik preslerde işlenen sac malzemelerin yekpare bir sac üzerinde kesme, sıvama, diş açma, bükme gibi işlemlerin yapıldığı sac malzemelerdir. Burada işlem, kullanılacak kalıp çekiç altına getirilmesi ve çekicin kalıba vurması, kalıp sac üzerinde işlem yapmasıyla gerçekleştirilir. Kalıp, taşıma yuvasında alt ve üst kalıp olarak bulunur ve makine otomatik olarak bu kalıbın bulunduğu yuvaya gelerek bu kalıbı oradan alarak işlem yapar. Kalıbın Çalışma Sistemi CNC punch kalıp sisteminde çoklu kalıp seçeneği de mevcuttur. Bu kalıp setinin çalışma prensibi, içindeki hangi kalıp çalışacaksa o kalıp devreye girerek işlemi gerçekleştirir. Çoklu kalıp örneği Örnek Kalıp Taşıma Yuvası Kalıplar sac üzerinde kesitine göre kare ya da yuvarlak delik açmanın yanında boşaltmalar da (nibbling) yapabilir.

Makine üzerine takılan kalıbın özelliğine göre sac malzeme üzerinde işlem gerçekleştirilir. Kalıp bükme kalıbı ile bükme, kesme kalıbı ile kesme işlemi gerçekleştirilir. Sıvama Kalıbı Çeşitli erkek (punch) ve dişi (die) kalıplar CNC Punchta İşlenen Parça Resimleri CNC punchta işlenen parçaları basitten karmaşığa doğru sıralayabiliriz. Kare, dikdörtgen, yuvarlak kesitli kalıplar kullanılarak tek vuruşla yapılan işlemler. Bunlar genellikle basit köşe çıkarma, montaj delikleri açma gibi tek vuruşla yapılan işlemlerde kullanılır.

CNC Punch Program Yapma CAD aşamasında imal edilecek olan iş parçasının modeli tasarlanabilmekte ve imalat resmi yapılabilmektedir. İş parçasının imalat resimlerinin CAD yazılımı kullanılarak gerçekleştirilmesi büyük kolaylık sağlamaktadır. Kesilecek parçaların ilk tasarımı CAD programlarının uygun olanın birinde tasarlandıktan sonra, bu çizim dxf formatında kaydedilir. Kaydedilen bu çizim daha sonra CNC Punch tezgahına ait yazılım kullanılarak kesime hazırlanır. CNC punch tezgahına uygun özel yazılım kullanılarak, CAD programında çizilen resim buraya aktarılır. Program içinde parçanın kesim sıralaması oluşturulur, yani parçanın kesime nereden ve hangi kalıplama sırasına göre başlanacağı tespit edilir. Ayrıca bunun yanında kesim süreleri de program tarafından hesaplanmaktadır. Bu işlemlerden sonra parçaların sac plaka üzerinde yerleşim planı hazırlanır. Boyutları belli olan bir plaka üzerine, kalınlıkları eşit olmak şartıyla tek bir parçadan belli sayıda veya birden fazla sayıda farklı parça yerleştirilebilir. Bu da takım halinde kesilen parçalar için uygun bir yöntemdir. Böylece sac minimum fireyle değerlendirilmiş olur. CAM (Computer Aided Manufacturing) bölümünde ise bir veya birden fazla iş parçasının kesme simulasyonu, program yardımıyla gerçekleştirilmektedir. Böylece kesmede oluşabilecek çeşitli hatalar önceden giderilir. CNC punch tezgahları çalışılabilen maksimum sac ebatlarına göre sınıflandırılır. Bu kapasite tezgaha yüklenecek sac ebatlarıyla orantılıdır.

Punch kesim , Fason Punch kesim, Punch kesim,Fason punch kesim ,Lazer kesim pendik,Lazer kesim kurtköy ,Punch kesim kartal, Punch kesim istanbul ,Punch Kesimin Ajantajları, Punch Kesim, Punch Kesim Fiyatları, Punch Kesim İstanbul, Lazerli Kesim, Lazerli Kesim Fiyatları, Punch Kesim Pendik, Punch Kesim İstanbul Anadolu, Punch Kesim kartal, İstanbul Punch Kesim Firma, Punch Kesim Firmaları, Fason Punch Kesim Şirketleri, Punch Kesim Firmaları İstanbul, Punch Kesim Şirketleri, Sanayi Punch Kesim, Punch Kesim Yapan Firmalar, Sac İşleme, Sac Kesim, Sac Merkezi, Sac Büküm, Kesim Büküm, Aluminyum Kesim, Paslanmaz Kesim, Siyah Sac, Cnc Lazer Kesim, Cns Punch Kesim, Punch Sac İşleme, Motif Kesim, Ankraj, Endüstriyel Ürünler, Tekstil Makineleri, Asansör Kabini, Şase Dikmel, Flanş, Paslanmaz Flanş, St37 Sac, St40 Sac, St52 Sac, Dkp Sac, Hrp Sac, Npı Npu, Raf, Dekor, Aksesuar, Boya Kabini, Aydınlatma, Ofis Mobilyaları, Fason İşçilik

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: